معرفی وبلاگ
داستانهای زیبای حجاب - داستانهای مذهبی - آثار احترام به پدر و مادر - دختر 8 ساله در دام جوان شيطان صفت - مار در دهان مادر - صداقت آمریکایی - خیانت همسر - ای کاش شهر دار غیرت داشت سامانه پیامکی وبلاگ حجاب زینبی و جنگ نرم آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما می باشد. در ضمن اگر مایل به دریافت پیامک های مذهبی رایگان هستید نام خود را به سامانه ارسال نمایید 50002666100037
دسته
http://ghods16.blogfa.com/
hejabezeynabi@mihanblog.com
حجاب
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem272

زهر و پاد زهر در گوزن!!!

گوزن با مار سر و كار دارد اگر مار او را بزند سمّش او را مي كشد مگر اينكه زود خودش را به خرچنگ برساند ، خرچنگ را كه خورد سمّ مار محو مي شود.

در كتاب حيواه الحيوان مي نويسد : اين حيوان عاشق مار است ، از گوشت مار لذّت مي برد ، گاهي مي شود در تابستان مخصوصاً در هواي گرم مي دود تا برسد به مار يا افعي ، از دمش شروع به خوردن مي كند تا آخر ، هوا گرم ، خود سمّ هم خيلي گرم است آتشش مي زند ، آتش عطش ، حرارت هوا و آفتاب و حرارت و سوزندگي سموم عطش فوق العاده است ، خودش را به آب مي رساند به حسب تكوين به الهام الهي مي فهمد ، اگر آب به اين سم برسد فوراً او را مي كشد ، بيچاره گرفتار بين الأمرين مي شود ، يكجا عطش به او فشار آورده تا خودش را به آب رسانده ، يكجا مي فهمد برايش ضرر دارد چون تا سمّ حل نشود ، اگر آب خورد ، متلاشي مي شود ، همه أش جزء خون و بدنش شده او را مي كشد ، از
بيچاره گيش نعره


می زند ، داد می زند ، به واسطه ی فشاری که به خودش می آورد ، از چشمش اشک بیرون می آید ، زیر دو تخم چشمش گود است و گودیش طوری است که یک بند انگشت داخلش می رود  ، در آن حالِ عطش و فشار و سختی نعره می زند ، از دو چشمش آب می آید ، این دو تا گودی را پر می کند پس از چندی این اشکهایی که در این گودی جمع شده منجمد و براق می شود و پاد زهر است ، بسیار قیمتی است ، پادزهر طوری که شنیده اید علاج هر سمی است ، هر مار گزیده ای اگر این پاد زهر را بگذارند روی جای سم زدگیش ، فوراً خوب می شود ، همان اشک چشم گوزن است ، چون این درد را تحمل کرد ، آب نخورد که اصل حیاتش از بین برود اشکش قیمتی است.

حال که ارزش اشک گوزن را متوجه شدید ، ببینید قیمت و ارزش اشک انسان را ( اشک انسان بیش از
گوزن کار می کند)

اگر این جریان در روح من و تو بیاید چنین اثری در عالم معنی دارد.

یعنی آی جوان عزیز ، گناه برایت پیش آمد ، مکان خلوت ، زن نا محرم ، چقدر نفس فشار می آورد؟ از آن طرف می دانی اگر چنین کردی از آدمیت ساقط می شوی ، روح می میرد ، وای اگر با زن شوهر دار باشد سقوط مطلق است.

جوان گناه برایش پیش بیاید ، یکجا فشار نفس ، فشار شهوت بعین مثل فشار عطش گوزن است. می بیند اگر آب بخورد باید بمیرد ، مؤمن هم می بیند اگر این گناه را کرد ، راه جهنم را باید پیش بگیرد ، ای جوانی که می ترسی ، می لرزی ، می بینی ، یک جا فشار شهوت ، یک جا راه جهنم ، بگو! یا الله ، پناه به خدا ببر ، اگر اشکت ریخت در آن حال قیمتی می شود ، در آن حال بیچارگی فشار گناه یک دفعه داد بزنی ، به حال زار خودت ، دردت دوا می شود ، ولی اگر زورش به خودش نرسید مانند عمر سعد می شود. شنیده اید عمر سعد از سر شب تا صبح خوابش نمی برد ، چکار بکند از یکطرف ، حکومت ری ، از طرف دیگر ، با کشتن حسین (علیه السلام) با علم به اینکه به راه جهنم می رود ، با یقین به اینکه کشتن حسین (علیه السلام) جهنم رفتن است ، ولی بالأخره زورش به خودش نرسید. این بدبخت یک یا الله و خدایا تو به دادم برس نگفت ، از دست نفسم به تو پناه می برم ، نگفت. دعای غریق (دعای حزین ، حاشیه مفاتیح الجنان ، صفحه 581 ) بعد از نماز شب خیلی خوب است ، خدا همه را موفق بدارد ، آخرهای مفاتیح دارد. خدایا به دادم برس ، خدایا سگ نفس ، به من حمله می کند ، می خواهد مرا به گناه بکشاند.

اگر این حال در آدمی پیدا گردد ، خدا هم یار و یاورش است ، نخواهد گذاشت آلوده به گناه گردد.

بر گرفته از کتاب معارفی از قرآن

اثر شهید آیت الله دستغیب

صفحه 21

دسته ها :
جمعه بیستم 10 1392 6:23 بعد از ظهر
X