معرفی وبلاگ
داستانهای زیبای حجاب - داستانهای مذهبی - آثار احترام به پدر و مادر - دختر 8 ساله در دام جوان شيطان صفت - مار در دهان مادر - صداقت آمریکایی - خیانت همسر - ای کاش شهر دار غیرت داشت سامانه پیامکی وبلاگ حجاب زینبی و جنگ نرم آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما می باشد. در ضمن اگر مایل به دریافت پیامک های مذهبی رایگان هستید نام خود را به سامانه ارسال نمایید 50002666100037
دسته
http://ghods16.blogfa.com/
hejabezeynabi@mihanblog.com
حجاب
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem272

مجازات گردش و شناي بانوان در مكان بدون حفاظ

اي حولاء ! سوگند به پروردگار ... هر زني كه در صحرا و بيابان (مراكزي كه در معرض ديد و منظر نا

محرمان باشد) خودنمائي نموده (خود را در معرض تماشاي مردان قرار دهد) يا ( در اماكن عمومي مانند

دريا و مراكز بدون حفاظ ) شستشو و شنا نمايد ، پروردگار در روز قيامت او را در يكي از بيابانهاي

هولناك جهنم مي افكند ، آنگاه شعله هاي بر افروخته آتش او را فرا مي گيرد و سپس همچون

موجهاي بلند در ميان آتش ، زير و رو مي شود مانند جَست و خيز ماهي هنگامي كه در آتش افكنده

مي شود.

پنج شنبه بیست و یکم 9 1392 7:59 بعد از ظهر

ساپورت مردانه با عشوه هاي زنانه!

 

 


جل الخالق! مگه ميشه؟ امكان ندارد! چشممان روشن! واقعا كه! و ... تنها بخشي از واكنش مردم به خبر آمدن ساپورت مردانه بود. موضوع ساپورت هاي مردانه از مدتي پيش با انتشار چند عكس در شبكه هاي اجتماعي جدي شد. در مطلب پيش رو قصد نداريم غر بزنيم كه چرا برخي مردان _ البته اگر بشود گفت مردان _ از چنين پوشش چندش آوري استفاده مي كنند يا خواهند كرد چراكه تكليف آنها روشن است؛ اما مي توان درباره اين فاجعه به چند نكته اشاره كرد.


 

ساپورت مردانه

الف: ذات زنانه

 

ساپورت پوششي است كه ذات زنانه دارد. البته  مردان در برخي از كشورها از اين پوشش استفاده مي كنند و مدل مردانه آن هم وجود دارد اما در همان كشورها هم استفاده كنندگان در اقليت هستند و در هر مكاني از آن استفاده نمي كنند. البته بيشتر در مردان هم جنس باز چنين پوششي استفاده مي شود. به هر حال ساپورت، ذات زنانه اي دارد و با وجود تلاش فراوان طراحان لباس براي طراحي مدل مردانه آن، باز هم ذات زنانه ساپورت از بين نرفته است. ساپورت مردانه به مثابه اين است كه لباس ويژه زنان را به مردان اطلاق كنيم. مانند دامن مردانه! البته در مناطقي از جهان مانند اسكاتلند دامن مردانه هم وجود دارد! پس اگر در آينده شنيديد كه دامن، روسري، مقنعه، استريج و ... مردانه هم آمد نبايد تعجب كنيم!

 

خيلي ها در همين ايران خودمان هستند كه بنده مد و مدگرايي هستند و هر ذلتي را مي پذيرند تا قواعد مد را رعايت كرده باشند. اينها مانند مانكن، لباسي را بر تن مي كنند و عملا براي آن تبليغ مي كنند. البته ساپورت مردانه آن قدر ضايع است كه با پوشيدن آن توسط مردان حتي در محافل شخصي و خانوادگي كسي از آن استقبال نكند اما اينكه بعضي ها براي اينكه از مد عقب نيفتند حاضرند در بعضي مواقع خفت بكشند، جالب است. نيست؟

 

شنبه دوم 9 1392 5:20 بعد از ظهر

در هر شرايطي اطاعت از شوهر لازم است
امام صادق عليه السلام فرمود :
در زمان رسول اكرم صلي الله عليه و آله و سلم مردي از انصار از منزل بيرون رفت و از همسرش پيمان گرفت از خانه خارج نشود تا وي از سفر مراجعت كند.
پدر آن زن مريض شد ، او به وسيله شخصي از رسول خدا صلي الله عليه و آله وسلم براي عيادت پدر اجازه خواست

پنج شنبه بیست و سوم 8 1392 10:12 بعد از ظهر

دختر 8 ساله در دام جوان شيطان صفت
جوان هوسران:
من داخل (سوپر) بودم كه دختر خردسالي براي خريد وارد مغازه شد ، وقتي نگاهم به چهره معصومش افتاد گرفتار احساس شيطاني شدم و بدون اختيار دخترك بي گناه را با حيله و تزوير به پشت بام منزلمان كه در همان نزديكي بود بردم و با كمال بي رحمي مورد اذيت و آزار قرار دادم و ...

پنج شنبه بیست و سوم 8 1392 9:54 بعد از ظهر

سميرا دختر 16 ساله خانواده ، سرگذشت تلخ خود و خواهر كوچكترش را بازگو مي كند:
... چند ماه قبل يكي از همكلاسي هايم با تلفن همراه به مدرسه آمد و در حالي كه با تلفنش تماس مي گرفت ، اظهار شخصيت و بزرگي مي كرد!
من هم كه احساس كمبود مي كردم ، از پدرم كه كارگر ساده اي است خواستم برايم تلفن بخرد. اما پدرم دلسوزانه از من خواست كه از خيال داشتن تلفن همراه منصرف گردم.
صبح روز بعد وقتي از خانه بيرون آمدم تا به مدرسه بروم

سه شنبه بیست و یکم 8 1392 12:16 صبح

يكي از علماء مشهد مقدس فرمود :
روزي در محضر مرحوم آيت الله حاج سيد يونس اردبيلي بودم ، جواني وارد شد و گفت : مادرم را دو روز پيش دفن كردم ، هنگام دفن ، كيف كوچكي كه مقداري اسناد و چك و پول در آن بوده ، ميان قبر افتاده است.
آيا اجازه مي فرمائيد نبش قبر نموده ، مدارك را بردارم؟
ايشان فرمود : همان قسمت از قبر كه مي دانيد مدارك در آنجاست بشكافيد و مدارك را برداريد.
پس از چند روز آن جوان را دوباره در منزل آن بزرگوار ديدم ، آقا از ايشان سؤال فرمود : آيا شما كارتان را انجام داديد و به نتيجه رسيديد؟
جوان ، مضطرب و غمناك ...

سه شنبه بیست و یکم 8 1392 11:12 صبح


عنايت امام زمان (عليه السلام) به بانوان عفيف
مرحوم آيت الله سيد باقر مجتهد سيستاني والد محترم آيت الله العظمي سيستاني فرمود:
من براي زيارت و تشرف به محضر ولي عصر ارواحنافداه چهل جمعه ختم زيارت عاشورا گرفتم. در يكي از جمعه هاي آخر ، نوري مشاهده كردم ، به دنبال نور رفتم ديدم نور از خانه محقر و كوچكي است پس از كسب اجازه وارد منزل شدم ديدم محبوب عزيزم حضرت ولي عصر (عجل الله تعالي فرجه) در اتاقي كنار جنازه اي نشسته اند. من سلام كردم و آن بزرگوار پس از جواب سلام فرمود :
چرا دنبال من مي گردي؟! آنگاه به آن جنازه اشاره كرده و فرمود : مثل اين باشيد تا من دنبال شما بيايم. اين بانوئي است كه در دوره بي حجابي (رضا خان پهلوي) هفت سال از خانه بيرون نيامد ، مبادا نا محرم او را ببيند.


سه شنبه بیست و یکم 8 1392 11:4 صبح

چشم چراني!!!!
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله و سلم) فرمودند :
كسي كه به خانه همسايه خود نگاه كند و عضو مستور مردي يا مو و يا عضوي از بدن زني را ببيند ، بر خداوند سزاوار است او را به دوزخ بَرد و با منافقيني كه در دنيا عيوب مردم را جستجو مي كردند ، محشور نمايد. و از دنيا بيرون نرود تا اينكه خداوند او را رسوا نمايد و در قيامت عيوب او را براي مردم آشكار سازد.

دسته ها :
سه شنبه بیست و یکم 8 1392 11:1 صبح

فتواهاي رهبر انقلاب درباره عزاداري
1- صدمه وارد كردن به بدن در حد كوبيدن سر به ديوار، چنگ زدن به صورت، به صورت زدن، سينه زني تا حدي كه سينه‌ها ولو جزئي آسيب ببيند و يا اين كه از بدن خون جاري شود چه حكمي دارد؟
ج: عزاداري به شيوه مرسوم و سنتي از اعظم قربات الي الله تعالي و موجب اجر و ثواب است لكن بايد از هرگونه كاري كه موجب وهن مذهب باشد پرهيز شود همچنين هر عملي كه ضرر قابل توجهي براي انسان داشته باشد، حرام است.
2- راه‌اندازي دسته‌‌هاي عزاداري در ساعات پاياني شب در خيابان‌ها و محله‌ها چه حكمي دارد؟
ج: به راه انداختن دسته‌هاي عزاداري براي سيدالشهدا و اصحاب ايشان عليهم‌السلام و شركت در امثال اين مراسم امر بسيار پسنديده و مطلوبي است و از بزرگترين اعمالي است كه انسان را به خداوند نزديك مي‌كند، ولي بايد از هر عملي كه باعث اذيت ديگران مي‌شود و يا في نفسه از نظر شرعي حرام است، پرهيز گردد.
3- حكم پخش صداي مراسم سينه‌زني و نوحه‌خواني و يا نوار آن از طريق بلندگوهاي مساجد و حسينيه‌ها در شهرها و محله‌ها چيست؟
ج: واجب است برگزاركنندگان مراسم و عزاداران تا حد امكان از اذيت و ايجاد مزاحمت براي همسايگان بپرهيزند هر چند با كم كردن صداي بلندگو و تغيير جهت آن به طرف داخل باشد.
4- آيا جايز است كه سخنرانها و مداحان از عزاداران و مردم حاضر در مراسم عزاداري مطالبه كنند كه مردم بلند و با صدا گريه كنند و يا هنگام دعا دستشان را بالا بياورند. آيا بلندي و كوتاهي صدا تفاوتي در كيفيت ثواب عزاداري ايجاد مي‌كند؟
ج: في نفسه منعي ندارد.
5- استفاده از ادوات موسيقي(محلي يا غير آن) نظير طبل، سنج، دمام و ...براي عزاداري اباعبدالله(ع) در هيات‌هاچه حكمي دارد؟
ج: استفاده از آلات موسيقي،مناسب با عزاداري سالار شهيدان عليه‌السلام نيست و شايسته است، مراسم عزاداري، به همان صورت متعارفي كه از قديم متداول بوده، برگزار شود.البته، استفاده از طبل و سنج به نحو متعارف، اشكال ندارد.
 
6- استفاده از مال مجهول المالك و يا مخلوط قطعي به حرام در هيات عزاداري جايز است؟
ج: جايز نيست.
7- آيا مي‌توان از باقي‌مانده پولي كه از محرم سال گذشته براي هزينه ايام عزاداري بصورت عمومي از مردم گرفته شده است، در محرم امسال هزينه كرد؟
ج: مانعي ندارد
8- حمل علم و كتل و پرچم‌هاي بزرگ چه وجهي دارند؟ بعضي علم‌ها به قدري بزرگ است كه بايد چندين نفر زير آن قرار بگيرند. ضمن اين كه در برخي نواحي اعتقاداتي درباره اين وسايل وجود دارد كه موجب وهن اسلام و علي‌الخصوص شيعه مي‌شود. آيا انجام اين كارها جايز است؟
ج: استفاده از علم در عزاداري سيد‌الشهدا عليه‌السلام في نفسه اشكال ندارد ولي نبايد جزء دين شمرده شود لكن حمل پرچم و كتل اشكال ندارد.
9- عزاداري اعم از سينه‌زني، جلسات روضه‌خواني و راه‌اندازي دستجات براي عزاداري غير از سيدالشهداء چه حكمي دارد؟
ج: في نفسه منعي ندارد.
10- حكم تصويربرداري و نورپردازي در هيات‌هاي مذهبي به نحوي كه يادآور كنسرت‌هاي موسيقي غربي باشد چيست؟
ج: بايد از انجام هر كاري كه با شأن و جايگاه مجالس عزاداري اهل بيت عليهم‌السلام منافات دارد پرهيز شود.
11- حكم برگزاري مراسم عقد و عروسي در ايام محرم و صفر و ديگر ايام عزاداري ائمه معصومين چه حكمي دارد؟
ج: مجرد انجام عقد در ايام عزاداري في نفسه منعي ندارد ولي برگزاري مجالس جشن و انجام كارهايي كه موجب هتك و بي‌حرمتي گردد، در خصوص ايام عزا جايز نبوده و حرام است.

دسته ها : ناتوي فرهنگي
سه شنبه بیست و یکم 8 1392 10:52 صبح

 

و

دسته ها : دشمن شناسي
شنبه یازدهم 8 1392 2:48 بعد از ظهر
X